АНОНС: Презентація проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки»

5 липня у Львові відбудеться презентація проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки».

Про це інформує Державна архівна служба України. 

За участі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова відбудеться презентація проєкту "Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки" від Інституту Історії Церкви, Українського католицького університету та компанії "Архівні інформаційні системи", що здійснюється за сприяння Державної архівної служби України.

Проєкт має на меті надання вільного доступу усім бажаючим до архівних документів Уряду та установ ЗУНР. Вже оцифровано пів мільйона сторінок документів, серед яких 10 фондів належать Центральному державному архіву вищих органів влади та управління України.

Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки буде доєднано до "Міжархівного пошукового порталу", який представлений на офіційному сайті архівної служби і де вже доступні понад 5 мільйони сканкопій документів з п'яти державних архівів.

Презентація відбудеться 5 липня 2023 року о 16.00 на базі Центру імені митрополита Андрея Шептицького (м.Львів, вул. Стрийська, 29а) в Парковій аудиторії.

Доступ за Міжархівного пошукового порталу за посиланням.

 

Теми

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.