АНОНС: Тустань запрошує у «Табір живої історії»

«Табір живої історії» відбудеться в Уричі 3-6 серпня.

З 3 до 6 серпня у селі Урич на Львівщині відбудеться традиційна зустріч поціновувачів середньовічної історії і лицарських реконструкцій, яка щороку відбувається у форматі фестивалю "Тустань". Цього року заплановані події будуть менш масштабні, це буде "Табір живої історії" в науково-популярному форматі для відчуття та пізнання епохи із обговоренням проблем збереження культурної спадщини.

Гостей розважатимуть майстер-класами, лекціями, навчатимуть стройової підготовки. Запланований також штурм фортеці.

Табір складатиметься з:

  • майстерень – кузні, столярної, текстильної, художньої, гончарної, обробки шкіри;
  • бойової частини – маневрів, поєдинків, лучного турніру;
  • експериментальної частини – випалу місцевої руди, лекторію;
  • традиційних заходів – лучного тиру, коней, фото в обладунках, боїв на м'яких мечах.

"Щороку у серпні фортеця Тустань оживає – непомітна машина часу переносить відвідувачів у середні віки, де вони насолоджуються духом давнини. В різні роки цей захід мав різні формати та концепції. В умовах пандемії, а тепер повномасштабної війни, ми робимо більший наголос на пізнанні та відчуттях епохи. Тож запрошуємо долучитись до "Табору живої історії" в науково-популярному форматі, де, зокрема, будуть активно обговорюватись проблеми та виклики зі збереження культурної спадщини", – зазначили організатори.

Вартість входу у цей вікенд така сама, як і в звичайний день: повний – 85 грн, пільговий – 45 грн. Детальна програма тут.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.