У Вишгороді знайшли артефакти Київської Русі

Під час Вишгородської археологічної експедиції дослідники виявили металевий ключ і налобну прикрасу для коня. Обидва предмети датуються XII століттям.

Про подію повідомила пресслужба Вишгородського історико-культурного заповідника.

"Наступного дня від початку роботи експедиції вийшли на рівень денної поверхні давньоруської доби. Оконтурено кілька господарських об'єктів XI — XII ст., подальша вибірка яких має надати цікаві результати. Серед нових індивідуальних знахідок — фрагмент кінської налобної прикраси — решми, а також залізний ключ XII ст.", - зазначили у заповіднику.

Раніше під час розкопок вдалося знайти середньовічну поясну накладку іноземного походження.

Вишгородська археологічна експедиція Вишгородського історико-культурного заповідника та Інституту археології НАН України відновила свою роботу кілька років тому. Дослідники розпочали розкопки на ділянці поблизу Музею гончарства ВІКЗ, вивчення якої має доповнити наявні відомості про планувальну структуру та матеріальну культуру княжого Вишгорода.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.