Кембриджський професор прочитає лекцію про Крим для українських студентів

Кембриджський професор Рорі Фіннін прочитає лекцію про Крим для українських студентів в межах проєкту «Ukrainian Studies Go Global». Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту

Про це інформує Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

"У межах проєкту, ініційованого Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, протягом жовтня і листопада відбудуться онлайн зустрічі, лекції та дискусії між українськими й іноземними дослідниками на тему українських студій у різних аспектах: література, історія, культура, політика пам'яті", – йдеться у повідомленні.

Першим заходом стане онлайн-лекція від кембриджського професора Рорі Фінніна на тему "Вивчення кримськотатарської історії та культури через літературу і солідарність".

В межах онлайн-лекції професор Рорі Фіннін поділиться результатами свого дослідження, яке відображено у книзі "Кров інших: кримський злочин Сталіна та поетика солідарності", опублікованій у березні 2022 року.

Лекція відбудеться 19 жовтня о 19:00. Для отримання посилання на лекцію потрібно зареєструватися за лінком.

 

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.