На Херсонщині окупанти зносять монументи жертвам Голодомору

У Новій Каховці Херсонської області російські окупанти знесли пам'ятник жертвам Голодомору.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Вадим Поздняков.

"На Херсонщині виродки зносять пам'ятники жертвам Голодомору. А в нас досі є "пєтушня", яка жаліється за пам'ятниками Пушкіну, Щорсу та совіцьким солдатам. Ми куди збільшимо наші зусилля з очищення нашої країни. Жодного окупаційного маркеру тут не буде", - написав Поздняков.

Як пишуть окупаційні медіа, вчинений акт вандалізму є боротьбою з "символом дезінформації".

За словами російських пропагандистів Голодомору в Україні не було, буцімто в 30-х роках XX століття від голоду постраждала не Україна, а інші території СРСР.   Загарбники стверджують, що на окупованих територіях Херсонщини й надалі триватиме процес "очищення" від українських цінностей. 

Натомість Голодомор в Україні 1932-1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 28 держав світу, 10 з них — після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

 

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.