На Сумщині правоохоронці вилучили в "чорного археолога" прикраси Х-ХІ століття

Чоловік незаконно здійснював археологічні розкопки та привласнював знайдене майно. За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомила поліція Сумської області.

До поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідома особа, на одній з інтернет-платформ здійснює незаконний продаж історичних цінностей, а саме чоловічих та жіночих речей 10- 11 століття. Правоохоронці відреагували на повідомлення та розпочали перевірку по даному факту.

Як попередньо встановили працівники сектору дізнання Сумського районного управління поліції у співпраці з кіберполіцією Сумської області, чоловік без відповідного дозволу, проводив земляні пошуково-археологічні роботи, під час яких знайшов унікальні пам'ятки, що мають особливу історичну та культурну цінність. Тож, діючи всупереч вимог чинного законодавства, "археолог" не повідомив відповідний орган охорони культурної спадщини про знахідки та привласнив їх.

Під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, поліцейські виявили ряд артефактів, що відносяться як до чоловічих, так і жіночих прикрас 10-11 століття. Зокрема, пояс з металічними накладками, скроневі срібні кільця, срібні та бронзові браслети, уламки дротових шийних гривень, скляні та металічні намистини, металічні перстні різних типів, підвіски, близько 10 бронзових бубонців та близько сотні бронзових ґудзиків.

У склад скарбу також входили срібна німецька монета, карбована між 985 та 995 рр., предмети з заліза – ножі, ключі, навісний замок, два серпи, кістяна накладка на великий гребінь, що належить типу, характерного для 11ст. та з 10 пряслиць овруцького походження.

Все знайдене поліцейські вилучили та направили на експертне дослідження. Після чого історичні цінності будуть направлені до Національного музею історії України.

За даним фактом у поліції відкрили провадження за ч.1 статті 193 Кримінального Кодексу України "Незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї". Досудове розслідування триває.

 

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.