На Сумщині правоохоронці вилучили в "чорного археолога" прикраси Х-ХІ століття

Чоловік незаконно здійснював археологічні розкопки та привласнював знайдене майно. За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомила поліція Сумської області.

До поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідома особа, на одній з інтернет-платформ здійснює незаконний продаж історичних цінностей, а саме чоловічих та жіночих речей 10- 11 століття. Правоохоронці відреагували на повідомлення та розпочали перевірку по даному факту.

Як попередньо встановили працівники сектору дізнання Сумського районного управління поліції у співпраці з кіберполіцією Сумської області, чоловік без відповідного дозволу, проводив земляні пошуково-археологічні роботи, під час яких знайшов унікальні пам'ятки, що мають особливу історичну та культурну цінність. Тож, діючи всупереч вимог чинного законодавства, "археолог" не повідомив відповідний орган охорони культурної спадщини про знахідки та привласнив їх.

Під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, поліцейські виявили ряд артефактів, що відносяться як до чоловічих, так і жіночих прикрас 10-11 століття. Зокрема, пояс з металічними накладками, скроневі срібні кільця, срібні та бронзові браслети, уламки дротових шийних гривень, скляні та металічні намистини, металічні перстні різних типів, підвіски, близько 10 бронзових бубонців та близько сотні бронзових ґудзиків.

У склад скарбу також входили срібна німецька монета, карбована між 985 та 995 рр., предмети з заліза – ножі, ключі, навісний замок, два серпи, кістяна накладка на великий гребінь, що належить типу, характерного для 11ст. та з 10 пряслиць овруцького походження.

Все знайдене поліцейські вилучили та направили на експертне дослідження. Після чого історичні цінності будуть направлені до Національного музею історії України.

За даним фактом у поліції відкрили провадження за ч.1 статті 193 Кримінального Кодексу України "Незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї". Досудове розслідування триває.

 

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?