Оригінали прокламацій про визнання Голодомору штатами США передано у фонди Музею Голодомору

Оригінали п’яти документів-прокламацій про визнання американськими штатами Голодомору геноцидом українського народу, які були видані впродовж останнього місяця відтепер у колекції Національного музею Голодомору-геноциду.

Про це повідомили у Музеї Голодомору.

Під час відвідин Музеї Голодомору Данило Волинець передав подарунок від своєї дружини, Надзвичайного і Повноважного Посла України в США Оксани Маркарової. Це оригінали п'яти документів-прокламацій про визнання американськими штатами Голодомору геноцидом українського народу, які були видані впродовж останнього місяця. Прийняла документи головний зберігач Музею Марина Принь.

"Оригінали (!!) п'яти Прокламацій про визнання Голодомору, виданих губернаторами штатів Вашингтон, Мериленд та Юта, а також мерами міст Балтимор (штат Мериленд) та Кент (штат Вашингтон) - від сьогодні в колекції Національного музею Голодомору-геноциду. Це дипломатичні, мистецькі, архівні шедеври міжнародного значення. І почин великого проєкту та ідея авторства нашого колеги Святослава Вовкуна", - зазначила директорка Леся Гасиджак.
В. о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак подякувала родині Оксани Маркарової та Данила Волинця за цінні артефакти, які займуть достойне місце в колекції музею. Також від Музею було передано книжки про Голодомор для Посольства України в Сполучених Штатах.
 

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".