У Вікіпедії розпочався Тиждень українських архівів

Впродовж 10 днів вікіпедисти та всі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Про це повідомляє директор Інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

З 21 по 31 грудня 2023 року з ініціативи Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства у Вікіпедії відбуватиметься Тиждень українських архівів.

Статті у Вікіпедії про українські архіви, архівістів, поняття та терміни з архівної справи та документознавства потребують суттєвого доповнення та оновлення. Про чимало архівних понять у Вікіпедії відсутні статті.

Авторитетні джерела інформації для наповнення Вікіпедії статтями архівної тематики є – "Українська архівна енциклопедія", "Словник термінів щодо аудіовізуальних документів у сфері архівної справи", "Архівні установи України", "Українські архівісти" та інші видання архівних установ. Впродовж 10 днів Вікіпедисти та усі бажаючі писатимуть, доповнюватимуть, редагуватимуть статті про архівну справу та документи.

Хорошим приводом покращити статті про архіви та документи є День архівіста, що відзначається 24 грудня.

Детальніше про проєкт та як долучитися до ініціативи переходьте за посиланням.

 

Теми

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.