Співзасновники "Історичної правди" презентують книжку про головну подію історії України

25 грудня у Києві Олександр Зінченко та Вахтанг Кіпіані презентуватимуть книгу "Як українці зруйнували імперію зла"

Про це повідомляє видавництво Vivat.

До річниці розпаду СРСР у видавництві Vivat побачила світ книга історика, публіциста, сценариста Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла". 

Що відбувалося за лаштунками Серпневого путчу, який зробив розпад СРСР швидким і незворотним? Як сталося, що із чотирьох сценаріїв розвитку подій, описаних у прогнозі ЦРУ, українці обрали найрадикальніший — "Розпад"? 

У цій книзі автор поденно відтворює події 1991 року. Наводить ще донедавна секретні архівні документи ЦРУ і КДБ. Уперше зіставляє спогади учасників і свідків здобуття Україною незалежності: політиків, істориків, письменників. І відповідає на запитання, хто насправді зруйнував імперію зла.

"Я питав багатьох батьків нашої незалежності, чи усвідомлювали вони 31 грудня 1990 року, що наступний Новий рік вони святкуватимуть у незалежній Україні. І вони казали, що ні — бо бачили перспективу відновлення незалежності у 5-6 років. Але українці не тільки скористалися вікном можливостей — вони його створили, спровокували ситуацію, коли це стало можливо, готувалися як спільнота. Але і через три десятиліття багато українців не відрефлексували, як саме українці зруйнували імперію зла. Час виправляти це!", — наголошує Олександр Зінченко

Ідея книги виникла під час роботи над документальним проєктом Суспільного Мовлення "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла", оскільки весь обсяг зібраного матеріалу неможливо вмістити у фільм.

В оформленні використано фото Олександра Клименка

"Чи варто читати цю книжку? Ні, не варто, а потрібно, конче потрібно, щоб зрозуміти один з переломних моментів у світовій історії та шлях України до себе", - зазначив історик, професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Презентація книжки "Як українці зруйнували імперію зла" відбудеться саме в той день, коли СРСР формально припинив своє існування за участі Олександра Зінченка та Вахтанга Кіпіані - автора книг "Країна жіночого роду" та "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР". 

Коли: 25 грудня, 16:00
Де: Книгарня Vivat (Київ, вул. Велика Васильківська, 101)
 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.