АНОНС: події на історичну тематику на Kyiv Book Weekend

У Києві з 8 до 10 грудня відбуватиметься книжковий фестиваль-ярмарок Kyiv Book Weekend.

Про це йдеться на сайті фестивалю.

У програмі заявлено понад 150 подій на семи сценах: це зустрічі з українськими письменниками та громадськими діячами, а також аніме-фестиваль та косплей-шоу.

  • Діалог істориків — "Мрії та чин. Як українці вперше будували свою державу". Під час заходу будуть представлені нові книжки істориків Ігоря Гирича "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" та Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки". Учасники: Ігор Гирич, Віталій Скальський, Василь Шандро - 8 грудня о 16:00
  • Розмова про зображення Голодомору з перспективи його організації у спогадах Віктора Кравченка "Я вибрав свободу". Учасники: Дмитро Білий і Ольга Погинайко - 9 грудня о 12:00.
  • Розмова з істориком Радомиром Мокриком навколо книжки "Бунт проти імперій". Розмову модеруватиме журналіст Сергій Стуканов — 9 грудня о 13:00.
  • Публічна розмова "Повалення рашизму — історична місія України". Учасники: Лариса Якубова, модеруватиме Антон Дробович - 9 грудня о 13:00.
  • Російсько-Українська війна. Два контексти. Учасники: історики Сергій Плохій та Володимир В'ятрович - 9 грудня о 17:00.
  • Таємні сторінки нашої історії: розмова навколо книжок "Архіви КГБ" та "Шпигун і зрадник". Учасники: Андрій Когут і Едуард Андрущенко - 10 грудня о 12:00

Книжковий фестиваль пройде 8, 9 та 10 грудня у Києві в павільйоні № 1 Міжнародного виставкового центру за адресою Броварський проспект, 15.

Фестиваль є благодійним, усі кошти з продажу квитків (після сплати організаційних витрат) розподілять між двома благодійними ініціативами: програмою "Запакуй Небо" від "Нової пошти" та БФ "Повернись живим" і БФ "Бібліотечна країна", що опікується бібліотеками усіх рівнів.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.