АНОНС: У Музеї Києва відкрили вистаку "Земні шляхи Небесної Сотні"

Вистака "Земні шляхи Небесної Сотні" у Музеї Києва триватиме до 25 лютого.

Про це повідомили у Музеї Історії Міста Києва.

Небесна Сотня – романтизований збірний образ загиблих учасників Революції Гідності. Сотня – первинно у значенні структурної одиниці Майдану, як от сотня Самооборони Майдану, Мистецька чи Медична сотня.

Небесна Сотня, попри зовсім нещодавнє походження, вже увійшла в національну міфологію як образ захисників, що ціною життя здобули українцям свободу, і тепер, з небес, залишаються патронами нашої подальшої боротьби.

Офіційно ж – 107 людей, загибель яких пов'язана із участю в Євромайдані. 107 Героїв України посмертно, завдяки жертовності яких Революція Гідності перемогла.

Виставка триватиме до 25 лютого у Музеї Історії Міста Києва за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7.

 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.