АНОНС: У Музеї Києва відкрили вистаку "Земні шляхи Небесної Сотні"

Вистака "Земні шляхи Небесної Сотні" у Музеї Києва триватиме до 25 лютого.

Про це повідомили у Музеї Історії Міста Києва.

Небесна Сотня – романтизований збірний образ загиблих учасників Революції Гідності. Сотня – первинно у значенні структурної одиниці Майдану, як от сотня Самооборони Майдану, Мистецька чи Медична сотня.

Небесна Сотня, попри зовсім нещодавнє походження, вже увійшла в національну міфологію як образ захисників, що ціною життя здобули українцям свободу, і тепер, з небес, залишаються патронами нашої подальшої боротьби.

Офіційно ж – 107 людей, загибель яких пов'язана із участю в Євромайдані. 107 Героїв України посмертно, завдяки жертовності яких Революція Гідності перемогла.

Виставка триватиме до 25 лютого у Музеї Історії Міста Києва за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.