У Полтаві відкрили меморіальну дошку Джохару Дудаєву

У Полтаві відкрили меморіальну дошку першому президенту Чеченської Республіки Ічкерія Джохару Дудаєву.

Про це повідомив співзасновник проєктів "Деколонізація.Україна" Вадим Поздняков.

На відкритті меморіальної дошки Джохару Дудаєву був присутній Голова Кабінету Міністрів Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні Ахмед Закаєв.Дошку встановили на будівлі дитячої поліклініки, що на вулиці Дудаєва, 2. 

Генерал-майор авіації Джохар Дудаєв жив і працював у Полтаві з 1985-го до 1987-го року. У травні 2023-го депутати Полтавської міськради перейменували вулицю Нікітченка у Полтаві на честь Джохара Дудаєва.

Джохар Дудаєв - чеченський військовий, державний та політичний діяч, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія (1991—1996). Генерал-майор авіації Джохар Дудаєв жив і працював у Полтаві з 1985-го до 1987-го року. У травні 2023-го депутати Полтавської міськради перейменували вулицю Нікітченка у Полтаві на честь Джохара Дудаєва.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.