На Одещині вулиці повернули стару назву – Космонавтів

У селі Вигода на Одещині вулиці на честь репресованого односельця Івана Загороднюка повернули стару назву – Космонавтів.

Про це пише видання Вигода Інфо.

Вулицю Космонавтів у селі Вигода перейменували ще у вересні 2023 року на честь вигодянця, репресованого залізничника Івана Загороднюка, якого в 1938 році вбила радянська влада за участь у національно-визвольних змаганнях.

Мешканці села Вигода почали протестувати і у жовтні минулого року зібрали понад 220 підписів проти цього перейменування, невідомі навіть пошкодили новий вказівник при в'їзді на вулицю.

Мешканці обурились, що їх думку ніхто не спитав, а обговорення відбулось лише в інтернеті і пройшло повз них.

19 квітня 2023 року рішенням сесії Вигодянської сільради вулиці повернули стару назву вулиці – Космонавтів. Таким чином нова назва протрималось меньше семи місяців.

 

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.