На Харківщині перейменували вулицю на честь свідка Голодомору

У селищі Сахновщина на Харківщині замість провулку Матросова з'явився провулок названий на честь свідка Голодомору Анастасії Сідаш.

Про це повідомив співзасновник проєкту Деколонізація.Україна Вадим Поздняков.

Анастасія Сідаш народилася в селі Красноярка Сахновщинського району, тут родина пережила Голодомор 1932-1933 років.

Її спогади для свого фільму "Живі" режисер Сергій Буковський записав у 2008 році, а згодом вони були передані до музею Голодомору.

У відео-інтерв'ю Анастасія Василівна згадує про умови, в яких змушена була виживати її родина, про Соловки і винищення селянства, про причини та наслідки Голодомору. Переглянути відео можна на онлайн-ресурсі "Свідчення".

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.