Внаслідок ракетного удару по Великому Бурлуку на Харківщині пошкоджено архівні установи

Внаслідок обстрілів РФ 26 лютого по Великому Бурлуку на Харківщині пошкоджено будівлі архівних установ.

Про це сповістив голова Державної архівної служби України Андрій Хромов.

"Внаслідок російської атаки 26 лютого 2024 року по селищу Великий Бурлук Харківської області значні ушкодження отримали будівлі місцевих архівних установ. Попередньо, знищення чи ушкодження архівних документів не виявлено. Проводяться заходи евакуації та переміщення культурної спадщини", - написав на своїй сторінці на Фейсбук Андрій Хромов.

Нагадаємо, 28 лютого Росія вдарила по території залізничного вокзалу у Великому Бурлуку керованими авіабомбами. Внаслідок цього вокзал було знищено, двоє дюдей загинули.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.