На Закарпатті відмовляються демонтувати пам'ятники радянським солдатам

Синевирська громада на Закарпатті відмовилася демонтувати пам'ятник радянським солдатам.

Про це інформує телеграм-канал Деколонізація. Україна

Синевирська громада на Закарпатті відмовилася демонтувати пам'ятники радянським солдатам, розташовані в селах Синевир та Синевирська Поляна.

"Це вже ультракрінж. Впевнені, що все одно ми його знесемо. Лише питання часу", - зазначили активісти ГО "Деколонізація. Україна".

Колоніальні маркери місцеві мешканці вирішили не демонтувати, тому що на них нема радянських символів та нанесені імена лише тамтешніх людей.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.