У львівському музеї експонують давню бойову сокиру з тризубом

В "Історико-краєзнавчому музеї" у Винниках експонують старовинну залізну сокиру, інкрустовану сріблом у вигляді тризуба.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської обласної ради.

Ця зброя належить до колекції Національного музею історії України. Сокиру знайшли "чорні археологи" на Чернігівщині. Пізніше її на аукціоні придбав львівський підприємець та сержант запасу Збройних сил України Тарас Хмеловський.

За словами генерального директора Національного музею історії України Федора Андрощука сокира належала до бойових інструментів, виготовлених місцевими майстрами у Х-ХІІІ століттях. Орнамент з тризубом, що прикрашає сокиру, датується Х-ХІ століттями й відображає іконографію доби Володимира Святославича.

"Сьогодні, унікальний артефакт переданий на тимчасове експонування до нашого музею. Завдяки співпраці, в рамках обміну експонатами з Національним музеєм історії України, маємо змогу вперше на Львівщині експонувати цей артефакт, який тісно пов'язаний з історією наших земель. Цей експонат є унікальним статусним артефактом для історії України", – зауважив директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.

Реставрацію сокири виконав художник-реставратор Віктор Голуб. Артефакт протягом місяця можна оглянути в "Історико-краєзнавчому музеї" за адресою: місто Винники, вул. Галицька, 26.

 

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.