УІНП оголошує добір на посаду директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті

24 червня завершився трудовий договір Ігоря Кулика на посаді директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомляє УІНП.

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду:

  • Громадянство України.

  • Повна вища освіта підтверджена дипломом спеціаліста або магістра; 

  • Досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності не менше трьох років.
  • Досвід роботи з архівними документами або носіями архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років буде перевагою.

    Відсутність обмежень, а саме:

  • Не погашена/ не знята судимість за вчинення умисного злочину;

  • Судове обмеження щодо права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю (рішення суду, що набрало законної сили, щодо позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю);

  • звільнення з роботи протягом останніх п'яти років за пп. 2-4, 7, 8 ч.1 ст. 40 та ст. 41 (крім п.5 ч.1) Кодексу законів про працю України;

  • притягнення на підставі обвинувального вироку, що набрав законної сили, до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину.

Професійні навички та досвід:

  • стаж роботи на посадах загального/вищого керівництва (управління організаціями; окремими структурними підрозділами, проєктами) не менше 2 років протягом останніх 8 років;

  • вільне володіння державною мовою.

Претенденти на посаду повинні протягом терміну, встановленого умовами проведення добору, подати наступний перелік документів шляхом надсилання електронних копій (скан-копій) оригіналів паперових документів, завірених особистим підписом та позначкою "згідно з оригіналом" на електронну адресу: uinp@memory.gov.ua із зазначенням у темі листа: "На добір на посаду директора ГДА УІНП": 

  1.  Заява на участь у доборі на посаду директора ГДА УІНП (зразок заяви);

  2. Копія паспорту;

  3. Копія диплому про вищу освіту;

  4. Копія трудової книжки;

  5. Копія військово-облікового документа (для військовозобов'язаних);

  6. Резюме у довільній формі, із висвітленням відповідного професійного досвіду та обов'язковим зазначенням актуальних контактних даних претендента – мобільного телефону та електронної адреси; 

  7. Згода на збір та обробку персональних даних (згода).

Документи приймаються з  25 липня по 09 серпня 2024 року. 

Детальніше про вакансію за посиланням.

21 червня відбулася пресконференція директора Архіву національної пам'яті Ігоря Кулика, присвячена його п'ятирічній діяльності на цій посаді. "Історична правда" опублікувала підсумки діяльності Архіву національної пам'яті за 5 років.

 

Теми

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.