АНОНС: авторська екскурсія "Родинний сад Грушевських"

31 липня Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові запрошує на авторську екскурсію старшої наукової співробітниці Ольги Тернавської "Родинний сад Грушевських".

Про це інформує Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові.

Під час екскурсії відвідувачі дізнаються:

- історію родинного саду, закладеного Михайлом Грушевським понад сто літ тому, відомості про який Господар Дому занотовував у своєму щоденнику та, зрештою, оповідки про який передавали з покоління в покоління нащадки Галицької родини Грушевських, щоб сьогодні повідати їх нам.

- історію Президентського саду, висадженого на садибі музею у 1999 році під час зустрічі Президентів країн Центральної Європи.

- скуштують запашних яблук садиби Грушевських, а за донат на потреби ЗСУ ще й можна буде забрати яблучко з собою, щоб пригостити друзів і рідних! 

Коли: 31 липня о 17:00

Де: м. Львів, вул. Івана Франка, 154

 

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.