Папа призначив нових кардиналів, серед них - українець

Серед 21 імені нових кардиналів є голова Української католицької єпархії святих Петра і Павла з Мельбурна владика Микола Бичок.

Про це повідомляє пресслужба Святого Престолу.

6 жовтня після традиційної недільної молитви "Ангел Господній" папа Франціск оголосив про проведення консисторії з нагоди введення в сан 21 нового кардинала, серед яких український владика Микола Бичок, Єпарх Мельбурнський Української греко-католицької Церкви

"А тепер я радий повідомити, що 8 грудня я проведу консисторію з нагоди призначення нових кардиналів. Їхнє походження виражає вселенськість Церкви, яка не перестає звіщати милосердну Божу любов до всіх людей на землі. Включення нових кардиналів до складу Римської дієцезії також виявляє нерозривний зв'язок між Петровою Столицею та місцевими Церквами, розкиданими по всьому світу", — сказав Папа Франциск, перед тим, як завершити свою недільну зустріч з паломниками, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву "Ангел Господній".

Майбутній кардинал Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. З 15 років почав прислуговувати в церкві, а після закінчення школи (№ 14 в Тернополі), у липні 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя редемптористів.

Перші обіти склав 19 серпня 1998 року в монастирі святого Герарда в Кохавино (Гніздичів біля Жидачева). У 1998–2001 роках навчався в Львові у Вищому духовному інституті ім. бл. Миколая Чарнецького.

Впродовж 2001–2005 років навчався у семінаріїї оо. Редемптористів у Тухові коло Тарнова в Польщі. 17 серпня 2003 року склав довічні обіти. 

Від 27 квітня 2015 року й аж до проголошення вибору його на єпископа отець Микола Бичок служив у м. Ньюарку (штат Нью-Джерсі, США). 15 січня 2020 року папа Франціск призначив отця Миколу Бичка єпископом Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ.

Єпископська хіротонія владики Миколая Бичка відбулася 7 червня 2020 року в львівському архикатедральному соборі Святого Юрія. 12 липня 2021 року у катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла в Мельбурні відбулася інтронізація третього правлячого архиєрея єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ в Австралії, Новій Зеландії та Океанії владики Миколи Бичка. 

Варто відзначити, що очільник УГКЦ Святослав Шевчук досі не є кардиналом Вселенської Церкви. 

 
Микола Бичок

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.