Музей української діаспори в Києві отримав раритетні видання та архівні матеріали зі США

Музей української діаспори отримав у дарунок від Союзу Українок Америки зібрання раритетних видань та архівних матеріалів.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Музею української діаспори.

Серед них — примірники журналу "Веселка" (The rainbow. A children`s magazine) — дитячого щомісячного часопису, що у 1954-1994 роках виходив як додаток до найстарішої української газети в Америці "Свобода".
 
Примірники за 1966 та 1967 роки знайомлять читачів серед іншого з віршем Олександра Олеся "Водяничок", казкою для старших дітей Ольги Мак "Як Олег Царгород здобував" (ілюстратор – український діаспорний художник Петро Андрусів), історичними казками Романа Завадовича "Богдан – козак-характерник" та "Гоца Драла". В обох останніх казках ілюстратором виступив ще один відомий український митець Петро Холодний.
 

Десять слів про Євгена Сверстюка

Якось у дитинстві Євген Сверстюк на запитання: ким ти хочеш бути, відповів: «Хочу сидіти в тюрмі за Україну». У сім’ї, де брат Дмитро загинув в УПА, а брат Яків був засуджений за діяльність в ОУН, Євген дитиною не бачив іншої стежки як продовження їхньої боротьби. Його зброєю було – Слово. І за нього таки відсидів 12 років концтаборів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.