На Сумщині правоохоронці викрили "чорного" археолога

"Любитель старовини" без жодних дозволів вів розкопки, виявляючи рідкісні пам’ятки, які є частиною національної культурної спадщини.

Про це повідомили у Поліції Сумьскої області.

До поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідома особа, на одній з інтернет-платформ здійснює незаконний продаж історичних цінностей.

Під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, працівники поліції виявили артефакти, що охоплюють широкий історичний період - від раннього залізного віку (IX–VIII століття до н.е.) до початку XX століття.

Металевий зігнутий меч із зооморфним руків'ям у виді "Грифон", фрагменти прикрас, які відносяться до зарубинецької археологічної культури, бронзові наконечники стріл залізного віку, прикраси, аксесуари, предмети побуту різних періодів – все це було направлено на експертне дослідження. Після чого історичні цінності будуть направлені до Національного музею історії України.

За даним фактом у поліції відкрили провадження за ч.1 статті 193 Кримінального Кодексу України "Незаконне привласнення особою знайденого чи такого, що випадково опинилося у неї, чужого майна або скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність". 

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.