Підпишіть петицію про збереження мозаїки Алли Горської

Фонд Алли Горської та Віктора Зарецького закликає підписати петицію про збереження мозаїки "Вітер" у Києві.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук співачка, художниця, волонтерка Анжеліка Рудницька.

"Мозаїка "Вітер" – єдина монументальна робота Алли Горської в Києві, створена у співпраці з Віктором Зарецьким та Борисом Плаксієм. Вона є важливою частиною культурної спадщини України, яку маємо зберегти спільними зусиллями", - закликала підписати петицію Анжеліка Рудницька.

Автори петиції закликають вжити усі правові, адміністративні, організаційні, технічні та інші заходи, необхідні для збереження мозаїки Алли Горської в Києві на фасаді будівлі ресторану "Вітряк", а також для збереження самої будівлі.

"Для цього прошу укласти відповідні договори із власником будівлі, розмістити на фасаді будівлі таблички із інформацією про правовий статус мозаїки та самої будівлі, відреставрувати мозаїку, вкрити мозаїку бронебійним склом, внести її до мап визначних та культурних об'єктів міста Києва та України, встановити відеоспостереження мозаїки та будівлі ресторану "Вітряк"", - йдеться у тексті петиції.

Мозаїка Алли Горської є останнім вцілілим мозаїчним твори художниці, оскільки інші знищені тоталітарним режимом та російськими загарбниками. Будівля ресторану "Вітряк" має унікальну історію і є важливим і невід'ємним об'єктом історії столиці другої половини ХХ століття.

Підписати можна за посиланням.

 

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.