Пластуни оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України в Австрії

Представники українського скаутського осередку ПЛАСТ в Австрії (PLAST Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich) оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України у Австрії.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці організації "Врятуй могилу Героя".

Загальна вартість оренд на 5 років становить 1140,74 Євро, зокрема:

Грац, місцевий цвинтар Св. Петра

  • Григір Жирук (1894-1966), четар Галицької Армії, правник, громадський діяч на Буковині, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

  • Олекса Гарасимів (1889-1966), старшина Галичької Армії, правник, брат відомих військових діячів, правник, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

Інзбрук, цвинтар Вілтен

  • Захар Бондаренко (1887-1957), слобожанець, член СВУ, жертва більшовицьких репресій, пережив Голодомор, активний діяч української громади у Тіролю, член Ліги Українських Політвязнів.

Вартість оренди на 5 років - 316,30 Євро

Куфштайн, міський цвинтар

  • Іван Сенюк, (1887-1952) військовий Галицької Армії.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

  • Іван Ізвощик, (1900-1975), сотник Кінного Лубенського полку О.К.Д. Армії УНР, лицар Залізного хреста та Хреста Симона Петлюри, здобув перемогу над більшовиками під Бурштином, інжинер фотограф, активний член української громади у Тіролі, близький друг Романа Дашкевича у Куфштайні.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

Пожертви просять надсилати на рахунок пластового проєкту "Врятуй могилу Героя":

PLAST - Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich

IBAN: AT982011184161731501

Verwendungszweck: Rettet das Heldengrab

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.