АНОНС: Лекція Геннадія Казакевича "(Не)реальність війни: фотографія в історії збройних конфліктів"

Музей Ханенків запрошує на лекцію історика Геннадія Казакевича "(Не)реальність війни: фотографія в історії збройних конфліктів".

Про це інформує Музей Ханенків.

Поява фотографії назавжди змінила військові конфлікти. Новий візуальний засіб, що створював для глядача ілюзію присутності та достовірності побаченого, суттєво впливав на формування громадської думки та настроїв у суспільстві. Воєнні фоторепортери докладали величезних зусиль для того, щоб донести людям правду про війну, якою вони її бачили, однак результати їхньої праці нерідко ставали обʼєктом ідеологічних маніпуляцій. Під час лекції поговоримо про класику і сучасність світової воєнної фотографії, її межі і можливості у створенні дискурсу війни.

Геннадій Казакевич — доктор історичних наук, професор кафедри Історії мистецтв, Історичного факультету, КНУ ім. Тараса Шевченка. Дослідник соціальної історії фотографії. У фокусі наукових інтересів — процеси впливу фотографічних технологій на формування світогляду та ідентичності населення Центральної та Східної Європи.

Лекція відбувається в межах фотовиставки "Відвага нації". На виставці представлено 50 світлин американського фотографа і філантропа Говарда Г. Баффетта та 10 робіт Дмитра Козацького, українського військовослужбовця, прес-офіцера і фотографа.

Коли: 15 березня, 15:00

Де: Музей Ханенків, Київ вул.Терещенківська 15-17

Квитки можна купити за посиланням.

 

*На світлині бійці 8-го батальйону Східного Йоркширського полку піднімаються на лінію фронту під Фрезенбергом під час Третьої битви за Іпр, 5 жовтня 1917 року. Ернст Брукс (1876 — 1957).

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.