У Городку відбувся допрем'єрний показ фільму "Лемик. Постріл в обороні мільйонів"

У Городку відбувся допрем'єрний благодійний показ історичного художнього фільму про Миколу Лемика, який у 1933 році здійснив атентат, щоб світ дізнався про Голодомор.

Про це повідомив депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Фільм заснований на реальних подіях, які сталися у Львові в 1933 році. У центрі сюжету — 18-річний юнак Микола Лемик, студент Львівського університету, боєць ОУН, який здійснив атентат проти секретаря канцелярії консульства срср у Львові. 18-річний Лемик застрелив радянського чиновника, виконуючи рішення ОУН з метою привернення уваги світу до трагедії Голодомору в Україні. Постать Миколи Лемика — символ незламного духу, що не боїться стати проти імперії заради свого народу.

Режисером фільму став військовий капелан отець Михайло Греділь. Це не перша його стрічка. У 2019 році побачив світ фільм "Незламні" — про експропріаційний акт у Городку у 1932 році. "Лемика" творча група почала знімати у 2021 році. Фінансування отримали у рамках проєкту Львівської ОДА, завдяки допомозі Городоцької тергромади, донатам бізнесменів та місцевих жителів. 

"Від імені керівництва та депутатського корпусу Львівської обласної ради, дякую творчій команді фільму, громадській організації "Апостольска Чота" та організаторам показу за неймовірно важливу ініціативу — популяризацію постатей українських Героїв та національно-патріотичне виховання молоді. Особливу подяку висловлюю отцю Михайлу Греділю, авторові проєкту, за щиру любов до правди та незламну віру в силу української історичної пам'яті", - відзначив Святослав Шеремета.

У ролі Миколи Лемика виступив актор з Театру Лесі Назар Бонящук. Роль священника, що сповідує Лемика, виконав  заслужений артист України Андрій Сніцарчук.

Прем'єра фільму "Лемик. Постріл в обороні мільйонів" відбудеться 23 травня у Львові у кінотеатрі ТРЦ Forum Lviv о 19.00.  Кошти від показу скерують для медиків 125-ї бригади.

 

Теми

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.