У Городку відбувся допрем'єрний показ фільму "Лемик. Постріл в обороні мільйонів"

У Городку відбувся допрем'єрний благодійний показ історичного художнього фільму про Миколу Лемика, який у 1933 році здійснив атентат, щоб світ дізнався про Голодомор.

Про це повідомив депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Фільм заснований на реальних подіях, які сталися у Львові в 1933 році. У центрі сюжету — 18-річний юнак Микола Лемик, студент Львівського університету, боєць ОУН, який здійснив атентат проти секретаря канцелярії консульства срср у Львові. 18-річний Лемик застрелив радянського чиновника, виконуючи рішення ОУН з метою привернення уваги світу до трагедії Голодомору в Україні. Постать Миколи Лемика — символ незламного духу, що не боїться стати проти імперії заради свого народу.

Режисером фільму став військовий капелан отець Михайло Греділь. Це не перша його стрічка. У 2019 році побачив світ фільм "Незламні" — про експропріаційний акт у Городку у 1932 році. "Лемика" творча група почала знімати у 2021 році. Фінансування отримали у рамках проєкту Львівської ОДА, завдяки допомозі Городоцької тергромади, донатам бізнесменів та місцевих жителів. 

"Від імені керівництва та депутатського корпусу Львівської обласної ради, дякую творчій команді фільму, громадській організації "Апостольска Чота" та організаторам показу за неймовірно важливу ініціативу — популяризацію постатей українських Героїв та національно-патріотичне виховання молоді. Особливу подяку висловлюю отцю Михайлу Греділю, авторові проєкту, за щиру любов до правди та незламну віру в силу української історичної пам'яті", - відзначив Святослав Шеремета.

У ролі Миколи Лемика виступив актор з Театру Лесі Назар Бонящук. Роль священника, що сповідує Лемика, виконав  заслужений артист України Андрій Сніцарчук.

Прем'єра фільму "Лемик. Постріл в обороні мільйонів" відбудеться 23 травня у Львові у кінотеатрі ТРЦ Forum Lviv о 19.00.  Кошти від показу скерують для медиків 125-ї бригади.

 

Теми

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.