Укрпошта у партнерстві з Премією Ґонґадзе випустили марку, присвячену воєнним журналістам та журналісткам

22 травня "Укрпошта" презентувала марку "Місія: правда", присвячену воєнним журналістам та журналісткам.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Урочиста церемонія погашення нової поштової марки відбулася у Головпоштамті за участі генерального директора АТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, програмного директора Премії імені Георгія Ґонґадзе Владислава Зінкевича, лауреата Премії 2025 року, фотографа, оператора і воєнного кореспондента Reuters Івана Любиш-Кірдея і автора випуску Антона Логова.

У серпні 2024 року під час відрядження у Краматорськ Іван Любиш-Кірдей отримав важке поранення внаслідок російського обстрілу. Кілька місяців журналіст пробув у комі і зараз проходить реабілітацію. Знімав Революцію Гідності, події в Авдіївці, Іловайську, Покровську, Краматорську та інших містах ще з 2014 року.

"Я думаю, що зовсім скоро багато українців отримають конверти з маркою, де буде написано: "Розвалинами Кремля задоволений". Я хочу всім подякувати за цю поштову марку і за вшанування нашої професії у цей час", – зазначив на церемонії Іван Любиш-Кірдей

Над дизайном поштового випуску  працював художник Антон Логов, чиї роботи представлені в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі та Мехіко. Він обрав для символічних образів два кольори – червоний та чорний.

"Ці кольори передають напруження війни та сакральність, адже часто використовуються в іконописі. З іншого боку, червоний символізує любов і відданість, захід сонця як сповідь про прожитий день, епілог життя. Це зображення про самопожертву цих героїчних людей", – пояснив Антон Логов.

Випуск здійснено  у партнерстві з Премією імені Георгія Ґонґадзе — однією з головних відзнак для професійних журналістів та журналісток в Україні. Заснована у 2019 році Українським ПЕН, родиною Георгія Ґонґадзе, виданням "Українська правда", Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками. Премія присуджується щороку 21 травня, у день народження Георгія Ґонґадзе.  Її отримували Вахтанґ Кіпіані, Павло Казарін, Мирослава Барчук, Мстислав Чернов та Євген Малолєтка, Богдан Логвиненко і Тетяна Трощинська.

Тираж поштової марки – 180 000 екземплярів. Нова марка входить до циклу "Героїчні професії". "Місія: правда"  вже у продажу. Купити її можна у відділеннях головної пошти країни і онлайн у Поштовому маркеті.

 

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.