Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ПЕРЕДАВ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ УРЯДУ

Інститут став не президентською, а урядовою структурою.

Президент Віктор Янукович ліквідував Український інститут національної пам'яті.

Про це йдеться в указі щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади від 9 грудня, розміщеному на офіційному сайті президента, повідомляє УП.

Іншим указом від 9 грудня Янукович створив Інститут національної пам'яті як науково-дослідну бюджетну установу при Кабміні.

Ліквідовані також Держкомітет з питань регуляторної політики та підприємництва та Держкомітет у справах національностей та релігій.

Крім того, ліквідовано Держкомітет з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Його функції покладено на Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки та Державну інспекцію техногенної безпеки.

Розформовано також Вищу атестаційну комісію, поклавши її функції на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Проект указу президента про ліквідацію цих установ став відомий ще у вівторок.  

Учора заступник голови АП Ганна Герман назвала спекуляціями чутки про закриття УІНП .

"Інститут національної пам’яті отримає статус президентської структури. Щодо цього найближчим часом буде виданий відповідний указ Президента, - повідомила Герман. - Тому будь-які твердження про те, що Інститут національної пам’яті зникне, це є абсолютними спекуляціями".

Десять слів про Євгена Сверстюка

Якось у дитинстві Євген Сверстюк на запитання: ким ти хочеш бути, відповів: «Хочу сидіти в тюрмі за Україну». У сім’ї, де брат Дмитро загинув в УПА, а брат Яків був засуджений за діяльність в ОУН, Євген дитиною не бачив іншої стежки як продовження їхньої боротьби. Його зброєю було – Слово. І за нього таки відсидів 12 років концтаборів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.