Спецпроект

Держава планує возити туристів в Чорнобильську зону. ООН підтримує

"Поява туристів у Чорнобильській зоні – це перш за все можливість почути важливу історію про Чорнобильську катастрофу".

Міністерство надзвичайних ситуацій України планує з 2011 року організувати туристичні маршрути до Чорнобильської зони.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога повідомив журналістам під час відвідування Чорнобильської зони разом з головою Групи розвитку Організації Об’єднаних Націй, адміністратором Програми розвитку ООН Гелен Кларк.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи доцільно організувати туристичний маршрут до зони, вона зазначила, що поява туристів у Чорнобильській зоні – це перш за все можливість почути важливу історію про Чорнобильську катастрофу.

За словами Кларк, ця історія демонструє важливість безпеки атомних об’єктів.

"Навіть якщо це дуже сумна історія, така привабливість може формувати певний економічний потенціал", - сказала Кларк.

У свою чергу, Балога зазначив, що територія Чорнобильської зони має бути відкритою для туристів. У зв’язку з цим він повідомив, що міністерство проводить значну роботу і до кінця року планує доповісти про її результати, щоб "у січні ці відвідування зробити систематичними і системними".

Довідка. Зараз тури до Чорнобильської зони організовують декілька приватних фірм.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.