Спецпроект

Рівне святкує день, коли воно перестало бути гітлерівською столицею

Сьогодні у Рівному пройшли урочисті заходи з нагоди 67-ї річниці визволення міста від нацистів.

Як передає кореспондент УНІАН, було покладено квіти до могил загиблих воїнів на військовому меморіалі Дубенського кладовища, де також маршем пройшли воїни місцевого гарнізону.

З молоддю у навчальних закладах зустрілися ветерани Другої світової війни.

Нині у Рівному залишилося лише вісім колишніх визволителів міста, з них лише один зміг прийти на урочистості - командир мінометного взводу Андрій Мойсеєнко.

Рівне було звільнене від нацистів у результаті Рівненсько-Луцької військової операції, яка тривала з 2 по 11 лютого 1944 року.

З вересня 1941 до лютого 1944 року Рівне було адміністративним центром гітлерівського квазідержавного утворення "Райхскомісаріат Україна".

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину