Спецпроект

65-річчя возз'єднання Закарпаття з Україною відсвяткують на державному рівні

Верховна Рада прийняла постанову про відзначення 65-річчя входження Закарпатської області до складу України.

За постанову в четвер проголосували 316 народних депутатів з 415, що зареєструвалися в залі, повідомляє "Інтерфакс".

Постанова передбачає відсвяткувати 65-річчя входження Закарпатської області до складу України на загальнодержавному рівні.

Парламент рекомендував органам місцевого самоврядування та виконавчої влади:

- провести у зв'язку з цією датою урочисті збори громадськості, зустрічі з учасниками боротьби за визволення Закарпаття,

- вшанувати ветеранів війни та праці, передовиків і новаторів виробництва,

- провести тематичні виставки, наукові конференції, уроки, лекції, бесіди і інші заходи, присвячені висвітленню історичного значення цієї події.

Крім того, Кабінету міністрів України доручено передбачити виділення необхідних коштів для проведення даних заходів. Уряду також доручено передбачати кошти для подолання депресивного стану та прискорення соціально-економічного розвитку цієї області.

Довідка ІП: Закарпатська область у складі УРСР була створена в доволі символічний для української соборності день - 22 січня 1946 року.

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну

«Західні Креси»: українська спадщина східних земель III Речі Посполитої

На значній частині східних земель III Речі Посполитої протягом століть розвивалися українська культура і мова. Нині польське суспільство часто не бачить або недооцінює українського виміру культурної спадщини цих земель.