Спецпроект

65-річчя возз'єднання Закарпаття з Україною відсвяткують на державному рівні

Верховна Рада прийняла постанову про відзначення 65-річчя входження Закарпатської області до складу України.

За постанову в четвер проголосували 316 народних депутатів з 415, що зареєструвалися в залі, повідомляє "Інтерфакс".

Постанова передбачає відсвяткувати 65-річчя входження Закарпатської області до складу України на загальнодержавному рівні.

Парламент рекомендував органам місцевого самоврядування та виконавчої влади:

- провести у зв'язку з цією датою урочисті збори громадськості, зустрічі з учасниками боротьби за визволення Закарпаття,

- вшанувати ветеранів війни та праці, передовиків і новаторів виробництва,

- провести тематичні виставки, наукові конференції, уроки, лекції, бесіди і інші заходи, присвячені висвітленню історичного значення цієї події.

Крім того, Кабінету міністрів України доручено передбачити виділення необхідних коштів для проведення даних заходів. Уряду також доручено передбачати кошти для подолання депресивного стану та прискорення соціально-економічного розвитку цієї області.

Довідка ІП: Закарпатська область у складі УРСР була створена в доволі символічний для української соборності день - 22 січня 1946 року.

Історіографія проблеми датування міста Одеса

Історія Південної України багата і різноманітна. Вивчаючи наукові напрацювання дослідників краю можна легко прослідкувати, що сучасні міста та села мають давню та тривалу історію становлення, розвитку та розквіту. Проте наприкінці XVIII століття, коли ці землі ввійшли до складу Російської імперії, їхня історія почала змінюватись на догоду імперським інтересам. Так зникла або викривилась історія не одного населеного пункту. Не є виключенням і “Південна Пальміра” - Одеса.

Олександр Шульгин - об'єкт "Дипломат"

Він був одним із тих, хто з моменту проголошення Української Народної Республіки і упродовж усіх міжвоєнних років чи не найбільше зробив для визнання України як незалежної держави, формування української зовнішньої політики, відстоювання українських інтересів у світі і розвитку міжнародного співробітництва. За його активною діяльністю пильно стежили органи ДПУ–НКВС СРСР і навіть мали намір завербувати

«Віроломства» Гітлера не було. Сталін все знав, але нічого не робив

Пакт Молотова-Ріббентропа, чи якщо бути відвертими Сталіна і Гітлера про ненапад та розподіл сфер впливу у Європі був бомбою сповільненої дії. Хоча шлюбний «медовий місяць» між двома диктаторами і тривав два роки, було зрозуміло, що так довго бути не може, хтось один таки піде війною на іншого. І ось коли на цю бомбу вже був закладений часовий механізм і радянські розвідники спостерігали та доповідали про місяці, тижні й дні, що залишились до початку війни, Сталін нічого не робив. Чому так сталось і чому народився один із найпопулярніших радянсько-російських міфів про «віроломний» напад Третього Райху, спробуємо розібратись у пропонованому матеріалі

Українська культура у листівках і платівках діаспори

Українська листівка як засіб комунікації в українській повоєнній діаспорі представляє не тільки унікальне мистецьке явище, а як на мене, і мовну, лінгвістичну цінність. У час повоєнного тоталітаризму поштівки та музичні диски з українською музикою перетворилися на засіб підтримки рідних та близьких, як на поселеннях так і в Україні.