Спецпроект

Консул РФ, який казав, що "Україну придумали австріяки", уже не працює у Львові

З сьогоднішнього дня заступив на роботу новопризначений генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Астахов.

Про це повідомляє російська "Независимая Газета".

22 березня перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко вручив екзекватуру новопризначеному генконсулу. 23 березня Астахов прибув до Львова.

Раніше Львівська облрада вимагала відкликати колишнього генконсула Євгена Гузєєва за його антиукраїнські висловлювання і просила МЗС України оголосити Гузєєва персоною нон-грата.

Нагадаємо, колишій генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв заявляв про те, що "проект "Україна" створили австріяки, щоб відірвати вас (Західну Україну - ІП) від Росії", а українську мову на Галичину "принесли комуністи".

Після цього був конфлікт між Гузєєвим і Львівською облрадою щодо того, як святкувати День Перемоги 9 травня. Дійшло до скандалу за участю українського МЗС, яке нагадало Гузєєву, що що він дипломат, а не пропагандист.

Ще Гузєєв прославився тим, що плутав поняття "російський" і "руський".

Наразі невідомо, куди тепер російське МЗС працевлаштує Гузєєва.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.