Спецпроект

Консул РФ, який казав, що "Україну придумали австріяки", уже не працює у Львові

З сьогоднішнього дня заступив на роботу новопризначений генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Астахов.

Про це повідомляє російська "Независимая Газета".

22 березня перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко вручив екзекватуру новопризначеному генконсулу. 23 березня Астахов прибув до Львова.

Раніше Львівська облрада вимагала відкликати колишнього генконсула Євгена Гузєєва за його антиукраїнські висловлювання і просила МЗС України оголосити Гузєєва персоною нон-грата.

Нагадаємо, колишій генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв заявляв про те, що "проект "Україна" створили австріяки, щоб відірвати вас (Західну Україну - ІП) від Росії", а українську мову на Галичину "принесли комуністи".

Після цього був конфлікт між Гузєєвим і Львівською облрадою щодо того, як святкувати День Перемоги 9 травня. Дійшло до скандалу за участю українського МЗС, яке нагадало Гузєєву, що що він дипломат, а не пропагандист.

Ще Гузєєв прославився тим, що плутав поняття "російський" і "руський".

Наразі невідомо, куди тепер російське МЗС працевлаштує Гузєєва.

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.