Спецпроект

Консул РФ, який казав, що "Україну придумали австріяки", уже не працює у Львові

З сьогоднішнього дня заступив на роботу новопризначений генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Астахов.

Про це повідомляє російська "Независимая Газета".

22 березня перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко вручив екзекватуру новопризначеному генконсулу. 23 березня Астахов прибув до Львова.

Раніше Львівська облрада вимагала відкликати колишнього генконсула Євгена Гузєєва за його антиукраїнські висловлювання і просила МЗС України оголосити Гузєєва персоною нон-грата.

Нагадаємо, колишій генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв заявляв про те, що "проект "Україна" створили австріяки, щоб відірвати вас (Західну Україну - ІП) від Росії", а українську мову на Галичину "принесли комуністи".

Після цього був конфлікт між Гузєєвим і Львівською облрадою щодо того, як святкувати День Перемоги 9 травня. Дійшло до скандалу за участю українського МЗС, яке нагадало Гузєєву, що що він дипломат, а не пропагандист.

Ще Гузєєв прославився тим, що плутав поняття "російський" і "руський".

Наразі невідомо, куди тепер російське МЗС працевлаштує Гузєєва.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.