Спецпроект

Консул РФ, який казав, що "Україну придумали австріяки", уже не працює у Львові

З сьогоднішнього дня заступив на роботу новопризначений генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Астахов.

Про це повідомляє російська "Независимая Газета".

22 березня перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко вручив екзекватуру новопризначеному генконсулу. 23 березня Астахов прибув до Львова.

Раніше Львівська облрада вимагала відкликати колишнього генконсула Євгена Гузєєва за його антиукраїнські висловлювання і просила МЗС України оголосити Гузєєва персоною нон-грата.

Нагадаємо, колишій генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв заявляв про те, що "проект "Україна" створили австріяки, щоб відірвати вас (Західну Україну - ІП) від Росії", а українську мову на Галичину "принесли комуністи".

Після цього був конфлікт між Гузєєвим і Львівською облрадою щодо того, як святкувати День Перемоги 9 травня. Дійшло до скандалу за участю українського МЗС, яке нагадало Гузєєву, що що він дипломат, а не пропагандист.

Ще Гузєєв прославився тим, що плутав поняття "російський" і "руський".

Наразі невідомо, куди тепер російське МЗС працевлаштує Гузєєва.

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину