Спецпроект

Літак Гагаріна міг розбитися через виконання надто різкого маневру

До катастрофи літака, в якому розбився Юрій Гагарін, швидше за все, привів різкий маневр.

Такі дані навів начальник департаменту із забезпечення діяльності архіву виробництва президента РФ Олександр Степанов на прес-конференції в "Інтерфаксі"

При цьому Степанов послався на розсекречені висновки комісії.

"Висновки комісії: виходячи з аналізу обставин льотної події (я дослівно зачитую) і матеріалів розслідування, найбільш ймовірна причина катастрофи - виконання різкого маневру для віддворота від кулі зонду, - сказав чиновник, цитуючи розсекречений документ. - Або, що менш ймовірно - для запобігання входу в верхній край першого шару хмарності".  

У висновках комісії також говориться, що "різкий маневр призвів до подальшого потрапляння літака в закритичний режим польоту і звалювання в умовах ускладненої метеорологічної обстановки".

Перший космонавт світу Юрій Гагарін загинув 27 березня 1967 року, виконуючи тренувальний політ на учбовому винищувачі МіГ-15 із льотчиком Володимиром Сєрьогіним у Владімірській області РСФСР.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".