Спецпроект

Суд заборонив будь-які акції у Львові 9 травня

Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити 9 травня у Львові будь-які акції.

Таке рішення суд ухвалив сьогодні, 6 травня, повідомляє "Галінфо".

Таким чином суд повністю задовольнив позов виконавчого комітету Львівської міської ради.

Нагадаємо, що політичні організації "Русское единство" (Крим) і "Родіна" (Одеса) разом із близьким до КПУ "Антифашистським комітетом" планували влаштувати на 9 травня марш вулицями Львова із 15-метровим червоним прапором.

У відповідь львівський представник партії "Свобода" пообіцяв зустріти цей марш у компанії боксера-чемпіона та інших "менш титулованих, але не менш підготовлених молодих людей".

4 травня Львівська міська рада звернулась до суду з проханням заборонити проведення 9 травня громадських та політичних акцій.

"Відповідачами вже є 13 політичних партій та громадських організацій, і ми просимо суд заборонити всі акції, - повідомила тоді начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич. - Вже в п'ятницю юридичне управління міської ради мало достатньо підстав вважати, що політичні акції можуть спричинити загрозу громадській безпеці 9 травня". 

Розвиток інформаційного скандалу з червоними прапорами на 9 травня можна простежити тут.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".