Спецпроект

Біля США знайшли якір з корабля легендарного пірата

Американські археологи підняли з дна океану якір із затонулого корабля, яким міг командувати знаменитий пірат Чорна борода.

Якір лежав на глибині 6 метрів в Атлантичному океані біля узбережжя штату Північна Кароліна, повідомляє УНІАН.

Археологи вважають, що він належав кораблю "Помста королеви Анни", який затонув у 1718 році за п`ять місяців до того, як Чорна борода загинув у бою.

Роботи з підйому якоря, довжина якого складає трохи більше 3 метрів, почалися ще на позаминулому тижні. Він буде переправлений на берег і розміщений в одному з місцевих музеїв.

Едвард Тіч, він же "Чорна борода", на гравюрі 1724 року (у нас тоді після смерті Петра І гетьманував Данило Апостол). Під час абордажу на додачу до шістьох пістолів пірат вплітав у бороду тліючі ґноти - і страшніше виглядав, і бомби зручно було підпалювати

Оглядачі звертають увагу на те, що підняття якоря збіглося за часом з виходом у цьому місяці на екрани чергової серії "Піратів Карибського моря", в якому йдеться і про пірата Чорна борода, і його корабель "Помста королеви Анни". Може, це просто піар-кампанія стрічки? :)

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.