У Запоріжжі пройде історичний фестиваль "Із варяг - у греки"

1-2 жовтня в Запоріжжі на острові Хортиця проходитиме Всеукраїнський історико-культурний фестиваль "З варяг - у греки".

Про це повідомляє "Запоріжжя.Коментарі".

Гості фестивалю зможуть на власні очі спостерігати за еволюцією європейської та української культури, моди, фольклору. Доторкнутися до живої історії, зануритися в атмосферу минулих епох, дізнатися про життя народів, сформували обличчя сучасної Європи та Україною.

Під Києвом штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

У програмі фестивалю значаться:

- Лицарські турніри
- Бугурти (масові бій латників стінка-на-стінку)
- Лучний і арбалетний турніри
- Метання сокир, ножів та списів
- Виступ кінного театру
- Театралізована постановка
- Бенкет і змагання менестрелів, шинкові конкурси
- Ярмарок
- Кінні прогулянки
- Майстер-класи з народних ремесел
- Богатирські ігри, інтерактивні конкурси та народні забави
- Концерт фольк-гуртів
- Фаєр-шоу.

Мечем і сапкою. "Битва націй" у Хотинській фортеці (ФОТО)

Всі охочі зможуть сфотографуватися в костюмах і приміряти лицарські обладунки, послухати живу фольк-музику: волинка, скрипка, флейта та інші старовинні народні інструменти.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.