Презентація книги про бізнес у Києві 100 років тому (ФОТО)

Видавництво "ВАРТО" презентує першу книгу дослідника київської старовини Михайла Кальницького "Бізнес і бізнесмени" - першу з запланованої серії "Київські історії".

Про це повідомляє фейсбук-сторінка видавництва.

 

Книга "Бізнес та бізнесмени" - перша в серії "Київські історії", яку готують Михайло Кальницький та видавництво.

 

Кожен з наступних випусків буде складатися з декількох сюжетів, пов'язаних спільною темою з минулого столиці України.

Михайло Кальницький показує закинуті будинки Києва (ВІДЕО)

Найближче видання "Київських історій" автор присвятить зодчим - творцям видатних київських споруд кінця XIX - початку XX століття.

 

У книзі показано характерні особливості ділового життя Києва кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя.

 

На основі конкретних фактів розкрито важливі складові частини практики вітчизняного підприємництва, зображено кількох популярних комерсантів того часу, наведені також приклади скандальних історій, пов'язаних із веденням бізнесу поза правовим полем.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.