Анонс: презентація спогадів про "шестидесятників"

Видавництво "Смолоскип” запрошує на презентацію книжки спогадів видатної поетки-шістдесятниці Ірини Жиленко “Homo feriens”.

Презентація відбудеться 30 листопада о 18:30 у київському Будинку Вчителя (вул. Володимирська, 57, неподалік метро “Університет”).

Життя цілого покоління української культури постає в цій книжці в особистих враженнях поетки. Не “бронзові”, а живі події, настрої, особи, побутові деталі, тенденції, дух того особливого, неповторного часу, “дітей відлиги”, котрі й у суворі дні застою не відмовилися від мистецтва, ідентичності, права на гідність і на власну думку.

До виступу запрошені: Богдан Горинь, Іван Дзюба, Іван Драч, Микола Жулинський, Наталія Кучер, Павло Мовчан, Атена Пашко, Михайло Слабошпицький, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Олексій Сінченко, Лесь Танюк, Юрій Щербак.

Поезії Ірини Жиленко читатимуть Лариса Кадирова та Галина Стефанова. А пісні на її слова виконають Надія Боянівська, Олександр Ігнатуша та Діана Петриненко.

Ведучий вечора — Євген Сверстюк.

Вхід вільний.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.