У Києві до 23 лютого покажуть бронетехніку Другої світової

26 лютого 2012 року під Києвом відбудеться II-й міжнародний військово-історичний фестиваль "На броні Перемоги".

Про це повідомляє прес-служба історичного клубу "Червона Зірка".

Приурочений до 23 лютого фестиваль дасть можливість усім небайдужим до історії і техніки людям, які витрачають багато зусиль, знань, коштів і часу на відтворення історичних зразків військової техніки, продемонструвати глядачеві результати своєї праці.

Глядач на власні очі може побачити в дії:

- мотоцикли М-72, BMW, DKV;

- армійські автомобілі ГАЗ-67, ГАЗ-69, "Willys MB", ГАЗ-АА, ЗІС-5, "Студебекер", Оpel "Blitz", Ford, Citroen,

- німецькі бронемашини Sdkfz 251, Sdkfz 222, Sdkfz 447, Sdkfz 13,

- легковий автомобіль VW KDF 82 "Kuebelwagen" і ГАЗ-М (Емка);

- середній танк Т-34-85 і репліку німецького танка Т-V "Пантера",

- артилерійські системи - гармати 45 мм, ЗІС-3, 85-мм і 37-мм зенітні гармати, ПАК-40, БМ-13 - "Катюша",

- а також радянські післявоєнні зразки техніки БТР-40, БТР-60, БТР- 80, БТР-152, БРДМ, БАТ і ряд вантажних післявоєнних автомобілів.

В ході проведення заходу учасники фестивалю протягом декількох годин зможуть продемонструвати глядачеві військову техніку і зброю в демонстраційних проїздах, на виставковому майданчику і в "бойових" умовах.

Крім того, будуть проведені військово-історичні постановки у виконанні військово-історичних груп клубу "Червона Зірка", демонструючи глядачам взаємодію піхотних, механізованих, розвідувальних, автомобільних і бронетанкових підрозділів в бою.

Організатори заходу: МГО "Київський клуб "Червона Зірка", Національна кіностудія ім. О.Довженка, "Київське повітроплавне товариство", ТМ "Мілітарист", ТСО України, Національний музей військової історії України, концерн "КПЗШБ", Музей Шереметьєвих", за підтримки Державної Податкової Служби України, Міністерства Оборони України та Управління Внутрішніх військ та Управління Державної Прикордонної служби.

Час і місце: 26 лютого о 13:00 на мототреку "Пирогово" (Київ, вул. Червонопрапорна, 188).

Дивіться також репортаж про І-ий фестиваль "На броні Перемоги" (ФОТО)

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.