Мультсеріалу "Сімпсони" - 25 років

Днями виповнилося 25 років з моменту виходу в ефір першого епізоду мультсеріалу "Сімпсони", який за цей час став свого роду енциклопедією життя пересічної американської родини.

Про це нагадує "Фокус".

"Сімпсони" - найдовший мультсеріал в історії американського телебачення, що складається з 503 серій в 23 сезонах. Перша міні-серія "Good night" була показана в "Шоу Трейсі Ульман" 19 квітня 1987 року.

Демонстрація повноцінних серій мультсеріалу почалася 17 грудня 1989 року на каналі FOX. Наразі мультсеріал знайомий телеглядачам більше ніж 100 країн, в тому числі й України.

Сатиричний телесеріал висміює багато кліше і стереотипів, зокрема - стиль життя "середньостатистичного американця", особливості світових культур в цілому, знаменитостей і саме телебачення, не соромиться зачіпати такі делікатні питання, як політика і релігія.

Дуже часто випуски "Сімпсонів" присвячені тим чи іншим знаковим подіями чи явищам в історії США і світу.

Журнал Time в 1998 році назвав "Сімпсонів" кращим телевізійним серіалом XX століття.

Як відомо, в першій серії 23 сезону з'явився персонаж, схожий на президента України Віктора Януковича.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.