З голландського музею украли літак

З музею авіації у Нідерландах непомітно винесли модель літака довжиною 10 метрів.

Про це повідомляє "Світ24".

Брак експоната керівництво музею виявило вранці робочого дня. Коли експозицію вже відкрили для відвідувачів, співробітники помітили, що на своєму місці бракує реактивного винищувача F104 Starfighter.

Це був не справжній бойовий літак, а лише копія, проте виконана досить детально - у зменшеному масштабі один до двох.

У довжину модель літака має більше 10 метрів, важить - півтонни. Як його вдалося винести викрадачам - незрозуміло.

Едвін ван Бракел, директор музею, розповідає, що модель літака не вмістилася б у вантажівку і сподівається на те, що його повернуть.

Наразі на місці злочину знайшли записку: "Полетів. Побачимося наступного року".

Левко Лук'яненко. Незалежність на день народження

Небагато світових політиків можуть похвалитися тим, що саме на їх день народження випадали доленосні події для їх країни. Саме така подія сталася у 1991-му. Україна стала незалежною. Левку Лук’яненку тоді виповнилося 63.

Макар Кушнір і його внесок у розбудову нації

Його вважають одним із провідних публіцистів доби українських національно-визвольних змагань. Він був активним співробітником і дописувачем газет "Нова Рада", "Трибуна", "Свобода", "Український голос", "Розбудова нації" та інших. Але журналістика й інформаційна діяльність – то була лише частина його багатогранної діяльності, здебільшого прихованої, яку навіть чекісти не змогли повністю відстежити й дослідити.

Парадоксаліст Прушинський та українське питання

Коли на полях Другої світової війни лунали канонади вибухів, Ксаверій Прушинський уже радив полякам не надто опиратися передачі Львова та Вільнюса українцям і литовцям. Це було задовго до Ґедройця, Мєрошевського та отця Маєвського. Тим самим він закономірно накликав на себе шквал критики з боку співвітчизників, чому не допомогли потім ані спроби пояснити свою логіку, ані обіпертися на авторитети. Проте це не змінює факту першості у виголошенні ідей, які потім трактуватимуться як примиренство.

Радянський ядерний колапс. Уривок із книги "Бомба у спадок" Мар’яни Буджерин

Після розпаду Радянського Союзу Україна успадкувала третій за потужністю ядерний арсенал у світі. Але разом з цією військовою потугою українська влада опинилася перед складною дилемою: чи варто відмовитися від зброї масового знищення в обмін на міжнародні гарантії, чи, попри загрозу міжнародної ізоляції, шукати шлях до утвердження себе як ядерної держави. Книжка "Бомба у спадок" Мар’яни Буджерин — це глибоке аналітичне дослідження цього вибору.