В Києві прочитають лекції про історію моди

Вперше в Києві одеський історик моди Наталія Рєзанова прочитає дві лекції з циклу "Минуле і моди".

Про це повідомляють організатори заходу.

Час і місце:

18 жовтня (четвер) о 18:30 - "Тілесний код жінки модерну".

 

21 жовтня (неділя) о 16:00 - "Гротеск і гумор в моді".

Арт-галерея "Мінус 4" (вул. Артема, 37-41, 2-й поверх).

Наталія Рєзанова - історик моди з Одеси, автор книг про "історію костюмів, речей та звичаїв, розказану серйозно і не дуже".

На своїх лекціях намагається створити ефект присутності за допомогою концептуально продуманого підбору сотень слайдів, композицій із фрагментів рідкісних фільмів німої епохи, автентичних раритетів із журналів мод, музичних та літературних образів.

У програмі заходів:

- В якості наочної ілюстрації епохи "модерн" - демонстрація експонатів з приватної колекції киянки Марини Іванової
- Презентація шести книг про історію моди Наталії Рєзанової.

Вхід платний.

 

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.