Спецпроект

В московських музеях можна виграти iPad3

1 листопада в Москві почав працювати "Музейний інспектор" - інтерактивний освітній проект, покликаний визначити найпопулярніший столичний музей з точки зору дитячої аудиторії.

Про це повідомляє сайт проекту.

 

Проект розрахований на школярів від 7 до 16 років. Бажаючі взяти участь в проеті мають спочатку на сайті роздрукувати звіт, і з ним рушати в музей з інспекцією. Там треба сфотографуватися і потім зареєструвати свій звіт на сайті "Музейного інспектора". Далі люди голосують за звіт учасника. 

Проект працюватиме до 30 квітня, а 16 травня, в Міжнародний день музеїв, будуть підведені підсумки: назвуть найпопулярніший музей, а найактивніші інспектори отримають подарунки: головний приз - поїздка в Амстердам, три призи за друге місце - планшети iPad 3, три призи за третє місце - телескопи.

За задумом організаторів діти протягом майже всього навчального року будуть оцінювати експозиції і роботу різних московських музеїв по спеціально розробленій системі оцінки.

На основі зібраних відгуків буде формуватися рейтинг найцікавіших музеїв для дітей і підлітків. Таким чином, "Музейний інспектор" допоможе не тільки освіті школярів, але і дасть можливість музеям Москви скорегувати дитячу програму або створити її, а також усунути дрібні недоліки в роботі.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.