Спецпроект

В Казані - виставка до 20-річчя sms-повідомлень

Виставка "Общение и соОбщение" відкривається в казанському Музеї соціалістичного побуту. Вона присвячена 20-річчю з дня відправлення першого SMS-повідомлення.

Про це пише russkiymir.ru.

 

Перше SMS в його нинішньому вигляді була відправлено 3 грудня 1992 року в Англії, коли 22-річний співробітник компанії Sema Group Ніл Папуорт тестував нову технологію для оператора стільникового зв'язку Vodafone. Текст цього повідомлення містив всього два слова - Merry Christmas, які на екрані свого телефону Orbitel 901 прочитав один з колег інженера.

У Музеї соціалістичного побуту відвідувачам нагадають, як відправлялися повідомлення в радянський час. Виставка починається з телеграфного бланка і пір'яної чорнильної ручки. В якості експоната представлений також телеграфний апарат для зв'язку за допомогою азбуки Морзе.

Для бажаючих підготовлена ​​доповідь про голубину пошту, як про один з найдавніших способів доставки інформації.

У відвідувачів музею буде можливість згадати перші моделі так званих мобіл, що з'явилися в пострадянський час. На виставці представлено близько 40 моделей, вага деяких разом із зарядним пристроєм доходила до кілограма. В експозиції присутній і вже забутий більшістю пейджер.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.