Спецпроект

Партія пенсіонерів Ярославля започаткувала музей Діда Мороза

У Ярославській області може з'явитися незвичайний музей. Музей Діда Мороза. Автори ідеї - члени регіонального відділення партії пенсіонерів планують відкрити своє дітище в селі Великому Гаврилов-Ямського району, де створять цілий музейно-туристичний комплекс із 15 музеїв.

Про це пише Комсомольская правда.

За словами організаторів, їх вибір припав на Діда Мороза тому, що це всіма улюблений і популярний персонаж з цікавою і унікальною історією. І зовсім не через те, що цей Дідусь яскравий представник гвардії пенсіонерів.

Першим ділом улаштовувачі кинули клич серед своїх членів партії і попросили взяти участь у процесі організації музею. Активність громадян перевершила всі очікування. Вже за кілька днів в майбутній музей передали більше тисячі новорічних листівок, виданих ще в минулому столітті. Найдавніша з них була випущена в 1905 році. Але особливо організаторів чіпали листівки з Дідом Морозом радянського періоду.

"Більшість листівок малювалися професійними художниками, і сьогодні ми їх розглядаємо, як справжній витвір мистецтва. За оригінальним зображенням можна простежити всю історію нашої країни, - захоплений упорядник музею. - Ось Дід Мороз на запуску першого космічного корабля, а ось він відкриває Байкало-Амурську магістраль, а тут - на будівництво газопроводу".

Дійсно, кожна листівка окремий сюжет з життя радянських людей. Дідусь і листоноша, і геодезист, і космонавт, і мисливець, і хокеїст і навіть десантник. Словом, побачити Діда Мороза можна в будь-якій професії.

Відкриття нового музею планується лише наступного року, але зібравши вже зараз такі цінні листівки, організатори хочуть подарувати свято місцевим мешканцям та гостям вже в ці передноворічні дні. З перших експонатів музею створили експозицію "1000 професій Діда Мороза", яку можна подивитися в офісі партії пенсіонерів.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.