Татарську газету попередили, щоб не паплюжила історію росіян

Головному редактору і засновнику газети "Звезда Поволжья" Рашиту Ахметову винесли попередження за публікацію статей "Росія очима татарина".

Про це повідомляє Lenta з посиланням на управління Роскомнагляду [федеральна служба моніторингу зв'язку та комунікацій - ІП] в республіці Татарстан.

Дві статті під заголовком "Росія очима татарина" були опубліковані 17 серпня та 6 вересня 2012 року. Автором статей є доктор технічних наук Закі Зайнуллін.

У статтях Зайнуллін розбирає проблеми Росії, пояснюючи, що саме татари можуть дати їм вірну оцінку: "Ми перший народ, завойований росіянами, і добре вас вивчили за 460 років!".

Він пояснює, що в Росії розвалені промисловість, сільське господарство, наука, армія і що в Росії ніколи не буде порядку, тому що "щоб був порядок, треба працювати, а народ розбещений, не хоче працювати, хоче халяви".

Одну з головних проблем Зайнуллін бачить у тому, що у росіян немає ніякої ідеології, крім прагнення до світового панування, і що Росія з часів Івана Грозного жила захопленнями чужих земель.

Крім того, автор цитує першого президента Чеченської Республіки Ічкерія, який нібито заявив йому , що "будь-який росіянин, починаючи з останнього бомжа й закінчуючи великим академіком російським, в першу чергу великоросійський шовініст".

Закінчує статтю Зайнуллін міркуванням про те, що найбільша трагедія російського народу полягає в сексуальної незадоволеності російських жінок. Причина ж її полягає в тому, що "російський чоловік пив горілку вже близько 500 років".

Як варіант виходу з кризи, редактор пропонує "продати землі Росії іноземним державам".

Матеріали були направлені на лінгвістичну експертизу в Москву, де в них були знайдені "вислови, що збуджують національну ворожнечу".

За законодавством РФ це вважається екстремістською діяльністю, у зв'язку з чим редакції газети було направлено письмове попередження.

Читайте також:

День окупації Казані по-татарськи

Волзькі татари згадали, як Іван Грозний брав Казань. ФОТО

Тамерлан проти Тохтамиша. Війна за Шовковий шлях

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.