Спецпроект

Караваджо і Єврейський музей в Росії стали подіями року

Видання про мистецтво The Art Newspaper Russia назвало лауреатів своєї першої премії, яка вручається у п'яти номінаціях - "Виставка року", "Музей року", "Книга року", "Реставрація" і "Особистий внесок".

Про це пише news.mail.ru.

Виставкою року визнано проект "Караваджо. Картини із зібрань Італії та Ватикану" в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна. На наймасштабнішій виставці Караваджо за межами Італії було показано всього 11 картин, але це не так уже й мало, враховуючи, що його творів збереглося небагато і практично всі вони знаходяться в італійських музеях, які вкрай неохоче з ними розлучаються.

Музеєм року визнаний відкритий на місці "Гаража", який переїхав в Парк Горького, Єврейський музей та центр толерантності, присвячений історії єврейського народу і пам'яті жертв голокосту. Відвідувачі музею вже оцінили його широкі експозиційні можливості і сучасні мультимедійні технології, а незабаром туди може бути передана скандальна бібліотека Шнеєрсона. Крім того, в кінці року там пройде масштабна виставка Енді Уорхола.

Книгою року став черговий том дослідницької праці "Історія російського мистецтва", створенням якого займається Державний інститут мистецтвознавства. Він присвячений культурі початку XIX століття, періоду, відомого також як "пушкінська епоха" і епоха російського ампіру.

Премію за особистий внесок розділять нові власники віденської ярмарки сучасного мистецтва Viennafair Дмитро Аксьонов та Сергій Скатерщіков. Перший ярмарок під їх керівництвом вже пройшов восени минулого року.

Лауреати отримають статуетки у вигляді складених в годинну і хвилинну стрілки Спаської башти і Біг Бена (натяк на походження газети - штаб-квартира видання The Art Newspaper знаходиться в Лондоні).

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.